ROZHOVOR S LEKTORKOU PROGRAMU HRAJEME SI SPOLU 

 

V CDV od června působíte jako lektorka klubu pro rodiče s dětmi a budete také vést psychologické poradenství. Můžete nám o sobě něco povědět?

Jsem diplomovaný psycholog, učitel i poradce. Můj velký zájem spočívá v oblasti sebeurčení člověka, volbě jeho cesty, harmonického, tvůrčího života, vztahů a psychického blaha. Jsem fascinována kulturními a sociálně-psychologickými mnohostrannými podobnostmi mezi lidmi, které napomáhají vzájemnému obohacení a rozvoji. Jako psycholog poradce pracuji s dětmi i dospělými na širokém spektru problémů a otázek, které vznikají v životě velkých i malých migrantů. 


Proč jste se rozhodla s CDV spolupracovat?

Líbí se mi CDV, jeho cíle a poslání, lidé, kteří zde pracují. A práce s lidmi, dětmi, rodiči - jejich vzdělávání a rozvoj, to je moje povolání, kterému jsem věnovala celý svůj život. 


Na co se mohou rodiče s dětmi v klubu těšit?

Ve společných aktivitách rodičů s dětmi v našem klubu vidím velký význam. Smíšené skupiny - dítě vidí své rodiče i neznámé (později známé) děti a jejich rodiče. Dítě se učí plnit své úkoly ve spolupráci s ostatními lidmi, porozumět ostatním a respektovat je, ukázat se. Konkrétně naše lekce jsou zaměřeny na rozvoj kognitivních a tvůrčích schopností dítěte, jeho pohybových schopností, emoční sféry a komunikačních dovedností. Máme spoustu didaktických her, úkolů a nápadů, aby bylo pro dítě a jeho rodiče zajímavé a užitečné trávit čas s námi.

Máte za sebou první dvě setkání a s lektorkou Julií jste se na našich aktivitách podílela již dříve. Co Vás na práci s dětmi a rodiči baví?

Opravdu se mi líbí uvolněná, klidná, kreativní atmosféra v klubu, kterou Julie vytvořila. Co mě přitahuje k práci s rodinami? Pravděpodobně skutečnost, že vím, že děti rychle rostou, rodiče nemají vždy čas to zjistit, vidět je v interakci s ostatními, porozumět svému dítěti, jen s ním trávit čas, aniž by se rozptylovali domácími pracemi nebo chytrými telefony. Ráda je v tomto procesu provázím, nabízím jim nápady na hry a aktivity s dětmi doma.


Jak ráda trávíte svůj volný čas?

Volný čas trávím se svým manželem, obvykle v přírodě - na procházkách nebo výletech a také ráda pěstuji květiny. Jsem ráda, když mám příležitost se zúčastnit kulturních akcí v Praze a okolí, ráda čtu a sportuji.

 

Klubík koláž