Lektoři doučování

Doučování českého jazyka: Žaneta Svobodová

Doučování matematiky: David Žárský

Žaneta Svobodová

 Žaneta Svobodová

Kdo je Žaneta Svobodová, která učí v CDV český jazyk?

Jedná se o veselou a příjemnou studentku pedagogické fakulty v Praze. Na školu přišla zejména kvůli zájmu o obor češtiny a dějepisu. Zájem o pedagogickou činnost však získala až postupem času se studiem těchto oborů.

Proč pomáhá u nás v CDV?

K doučování v CDV se dostala přes svou spolužačku z fakulty, která u nás před ní působila. V CDV učí jednak kvůli tomu, že je to z hlediska jejího studijního oboru zajímavá a cenná zkušenost do budoucna, vedle toho je to ale pro ni také příležitost, jak být prospěšná lidem, kteří se, ať už z jakéhokoliv důvodu, ocitli v cizí zemi a k tomu, aby zde mohli normálně fungovat, se musí naučit jazyk, který nepatří zrovna k těm nejjednodušším.

Co dělá, když zrovna neučí (anebo se neučí)?

Chodí na výlety s kamarády a se svými psy nebo jezdí na koni, případně navštěvuje nějaké kulturní akce, koncerty, autorská čtení apod.

Jak probíhá doučování češtiny v CDV?

Děti jsou rozdělené na dvě skupinky, většinou podle věku (od prvňáků do cca 5. třídy a od 5. třídy výš). S nejmenšími dětmi většinou procvičuje čtení a výslovnost, pracuje s různými pracovními listy, někdy s nimi hraje i skupinové hry, ve kterých si prohlubují slovní zásobu, s většími dětmi probírá hlavně pravopisné jevy, které jsou věčným problémem i rodilých mluvčích J

A její vzkaz rodičům a dětem?

Rodičům i dětem vzkazuje, aby se nebáli přicházet s tím, co aktuálně potřebují v českém jazyce zlepšovat - aby na tom mohli během doučování pracovat, a kurzy tak měly opravdu smysl.David Žárský

David studuje obor „Obecná matematika“ na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy s budoucím zaměřením na odvětví zvané „matematická analýza“. Kromě studií pracuje jako překladatel matematických výukových materiálů z angličtiny do češtiny. Matematiku má rád, a tak doufá, že pro žáky to nebude jen otravná povinnost, ale spíše cesta plná zvědavosti a úžasu z toho, jak to v našem světě funguje. Není to sice cesta bez chyb a překážek, ale vyplatí se je snažit překonat.