Kontaktujte nás: 721 380 313

Lektoři

Doučování českého jazyka: Žaneta Svobodová

Doučování matematiky: Marek Čapek

Žaneta Svobodová

 Žaneta Svobodová

Kdo je Žaneta Svobodová, která učí v CDV český jazyk?

Jedná se o veselou a příjemnou studentku pedagogické fakulty v Praze. Na školu přišla zejména kvůli zájmu o obor češtiny a dějepisu. Zájem o pedagogickou činnost však získala až postupem času se studiem těchto oborů.

Proč pomáhá u nás v CDV?

K doučování v CDV se dostala přes svou spolužačku z fakulty, která u nás před ní působila. V CDV učí jednak kvůli tomu, že je to z hlediska jejího studijního oboru zajímavá a cenná zkušenost do budoucna, vedle toho je to ale pro ni také příležitost, jak být prospěšná lidem, kteří se, ať už z jakéhokoliv důvodu, ocitli v cizí zemi a k tomu, aby zde mohli normálně fungovat, se musí naučit jazyk, který nepatří zrovna k těm nejjednodušším.

Co dělá, když zrovna neučí (anebo se neučí)?

Chodí na výlety s kamarády a se svými psy nebo jezdí na koni, případně navštěvuje nějaké kulturní akce, koncerty, autorská čtení apod.

Jak probíhá doučování češtiny v CDV?

Děti jsou rozdělené na dvě skupinky, většinou podle věku (od prvňáků do cca 5. třídy a od 5. třídy výš). S nejmenšími dětmi většinou procvičuje čtení a výslovnost, pracuje s různými pracovními listy, někdy s nimi hraje i skupinové hry, ve kterých si prohlubují slovní zásobu, s většími dětmi probírá hlavně pravopisné jevy, které jsou věčným problémem i rodilých mluvčích J

A její vzkaz rodičům a dětem?

Rodičům i dětem vzkazuje, aby se nebáli přicházet s tím, co aktuálně potřebují v českém jazyce zlepšovat - aby na tom mohli během doučování pracovat, a kurzy tak měly opravdu smysl.

Marek Čapek

Kdo se skrývá za tváří učitele matematiky Vašich dětí?

Je to příjemný, sympatický muž, který se nejenže snaží předat matematické poznatky dětem, on matematikou přímo žije. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v současné době si na ní na oboru Matematického modelování ještě dodělává doktorát. Za 2 roky by ho měl získat.

Co dělá, když zrovna neučí?

Věnuje se své práci programátora, a to zejména programování webových aplikací, které v současnosti dělá pro pojišťovnictví.

Proč pomáhá u nás v CDV?

Jeho předci se museli po bitvě na Bílé hoře kvůli své víře odstěhovat do Slezska. Po válce však docházelo k přesidlování, v jehož rámci se jeho prarodiče z matčiny strany odstěhovali do oblasti u Mariánských Lázní. Na základě jejich životního příběhu si Marek prohloubil soucítění s imigranty, kteří se setkávají s nesnášenlivostí kvůli jejich jinému původu. Cíleně začal vyhledávat, kde by mohl pomáhat dětem jako lektor matematiky až narazil na nás. Matematika je dle jeho slov kamenem úrazu. Děti ji kvůli jinému jazyku nemusí dobře pochopit, proto se rozhodl, že tato cesta pomoci bude ta nejlepší.

A jeho vzkaz rodičům a dětem?

 „Nebojte se!“ : )