Kontaktujte nás: 721 380 313

Venku svítí slunce a u nás prší!

V Klubu pro rodiče s dětmi to byl ve čtvrtek samý déšť. Z rána se začala objevovat mračna, ze kterých byl postupně pořádný lijavec. Za toto milé osvěžení v těchto teplejších dnech mohou děti s jejich maminkami.

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 proběhl program Klubu pro rodiče s dětmi, někdy také nazývaný klub Hrajeme si spolu. A co se v něm dělo a proč tolik pršelo? Důvodem byla výroba mraků! Veselých a deštivých! Děti se do nich pustily se svými maminkami a každé si jeden odvezlo domů. V klubu si děti ale jen nevytváří různé obrázky, ony se i učí. Jak to v klubu přesně chodí?

Každý čtvrtek v 9 hodin ráno se v Centru demokratického vzdělávání setkávají rodiče se svými dětmi ve věkovém rozmezí 2 až 5 let a lektorkou Julií Russ. Julie je psycholožkou a lekce v klubu zaměřuje na rozvoj pozitivních vztahů mezi rodičem a dítětem. Společně s dětmi provádí fyzická cvičení, pohybové hry, uvolňovací cviky, hry s prsty (rozvoj jemné a hrubé motoriky), kreativní úkoly a čte si s nimi pohádky. Setkání začínají v kroužku, ve kterém se děti učí říkat svá jména a rozvíjí si s ostatními dětmi sociální dovednosti. V rámci lekce se děti seznamují s nějakým zvířátkem a tato zvířátka se pak snaží s pomocí rodiče vyrobit. Učí se tak používat různé druhy papíru, lepit, stříhat, malovat, zdobit apod. Po hodinové aktivitě si děti mohou hrát v herně a rodiče mohou využít čas na psychologickou konzultaci s Julií nebo se začíst do nějaké z knížek v naší knihovně.

Klub je otevřen pro každého, kdo bydlí, studuje nebo pracuje v Praze a má zároveň čas a chuť jít mimo domov, poznat nové lidi a naučit své dítě základním dovednostem. Více informací je možné získat na e-mailu: info@demokraticke-vzdelavani.cz.