Kontaktujte nás: 721 380 313

PŘÍBĚHY O HRDOSTI Z ČEČNY VE STUDIU ALTA

 

Ve středu 23. 10. vás zveme od 19 hodin na divadelní představení, založené na příbězích a situacích lidí na pozadí čečenských válek.

 

Divadlo příběhů a vzpomínek pamětníků z čečenských válek a poválečného období, ve kterých z prostředí zkázy, zločinů a bídy vyrůstají projevy lidskosti. Vyprávění o válce se stává záznamem neuvěřitelné lidské síly uchovat život a nastolit řád. Smyslem první části inscenace je vytvořit obraz válkou způsobeného rozvratu, druhý příběh řeší pojetí viny, zločinu a trestu, které v tomto prostředí ztrácí jasně definovatelné rysy, protože odpuštění není jen projevem dobré vůle, ale především nutností.

 

Inscenace A lidé žijí. Abdul. vychází ze skutečných příběhů z Čečny zaznamenaných reportéry a z vyprávění přímých svědků událostí. Příběh se odehrává ve válkou rozvrácené Čečně a poválečném období zmatku, kdy se přežívající zbytky tradičního myšlení dostávají do rozporu s novým, zvenčí ustaveným, politickým uspořádáním země, a přirozené vztahy do rozporu s nároky totalitního režimu.

 

Inscenace se dotýká politických témat, ale v centru zájmu jsou situace a mikro příběhy lidí, kteří touží po naplněném životě. Výsledkem jsou situace, které mají, bez ohledu na politický kontext, nadčasovou a všeobecně lidskou platnost.

KDY: středa 23. 10. od 19 hodin

 

KDE: Studio ALTA, U Výstaviště 21

 

Vstupné dobrovolné.

 

Přihlášení nutné na sarka@demokraticke-vzdelavani.cz